Wianko-kalendarz adwentowy

Jeżeli Wasze Dziecko lubi jajka niespodzianki (a pokażcie mi takie, które nie lubi :) ) i jeżeli jakimś sposobem zachomikowały się Wam 24 plastikowe jajeczka po kinderkowych zabawkach, to możecie z nich zrobić… adwentowy kalendarz!

Wystarczą do tego praktycznie same plastikowe jajeczka. Udekorować je możecie w jaki chcecie sposób –  nawet samym markerem do płyt CD można napisać na nich liczby od 1 do 24, powsadzać do jajeczek słodycze, połączyć jajeczka i gotowe. My ozdobiliśmy je śnieżynkami z papieru samoprzylepnego i listkami z zielonego filcu.

Na początku trzeba połączyć plastikowe jajeczka w tenże sposób:

img_6557

I kolejne…

img_6558

I tak dalej, i tak dalej, aż połączycie ze sobą 24 jajeczka. Jeżeli chcecie, na tym etapie możecie już powkładać do środka każdego jajeczka jakieś słodycze; jeżeli nie, możecie to zrobić, gdy kalendarz będzie już gotowy – czeka Was jednak podwójna praca – na nowo rozkładanie i składanie jajeczkowego łańcucha.

img_6562

Następnie można wyciąć np. dziurkaczem jakieś nawiązujące do świąt lub zimy kształty…

img_6555

…i przykleić je na jajeczkach.

img_6561

Na naklejonych ozdobach wpisujemy numerki od 1 do 24.  Ja dodałam jeszcze kilka filcowych listków do naszego wianko-kalendarza.

img_6573

Listki przylepiłam do jajek taśmą dwustronną. Przy 24. jajeczku do listków przykleiłam również filcową zawieszkę, gdyby komuś przyszło do głowy zawiesić wianek na ścianie:) Ale od razu piszę uczciwie, że próbę zawieszania robiłam przy niewypełnionym słodyczami kalendarzu. Podejrzewam, ze pod wpływem ciężaru wszystkich słodkości, taśma dwustronna może jednak nie stanąć na wysokości zadania. Wystarczy wtedy podratować wianek np. zieloną tasiemką zawiązaną przy jajku 23. i 24. :)

img_6576

Gotowy wianko-kalendarz wygląda tak:

img_6581

Można go położyć, można i zawiesić.

img_6589

U nas po dwa słodycze, bo Dzieciaczków dwoje :)

img_6595

Po otwarciu jajek z nieparzystymi liczbami i po odczepieniu ich z wianka, w celu ponownego złączenia wianuszka, będziecie musieli przekręcić nieco łańcuch jajeczek.

img_6596

img_6597

Ale gdy ubywać będzie jajek o parzystych liczbach…

img_6599

…przerwany wianek będziecie mogli złączyć bez przekręcania łańcucha jajeczek.

img_6600

I tak w miarę upływu dni, wianek będzie nam się zmniejszał, aż do Wigilii, kiedy to zostanie ostatnie 24. jajko :)

Oczywiście, oprócz słodyczy można dodać napisane na małych karteczkach zadania adwentowe. A propozycje takich zadań można znaleźć na latorosle.pl. A  zadania takie, że sama przyjemność :) Jeżeli ktoś chce się zainspirować, niech zerknie tu. Zerknie i z pewnością zostanie na dłużej :)

Miłej zabawy!

One comment

Dodaj komentarz