Opis

Dlaczego KIDSANDU?

KIDSANDU to połączenie trzech angielskich słów KIDS AND U (DZIECI i TY/WY). Nazwa jest skrótem motta: SOMETHING FOR KIDS AND SOMETHING FOR YOU (COŚ DLA DZIECI I COŚ DLA CIEBIE/WAS). Podstawowym celem działalności KIDSANDU jest świadczenie usług edukacyjnych – prowadzenie zajęć kreatywnych połączonych z nauką języka angielskiego.

Prowadząc te zajęcia w miejscach, gdzie dorośli mogą uczęszczać na inne zajęcia typu fitness, zajęcia na siłowni czy basenie, oferuję możliwość wykorzystania czasu wolnego zarówno dla dzieci jak i rodziców.  Motto SOMETHING FOR KIDS AND SOMETHING FOR YOU odnosi się również do samych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – nauka przez zabawę. Dzieci zadowolone są z zabawy podczas zajęć; dorośli natomiast z tego, że dzieci podczas zajęć przyswoją pewną wiedzą.

 

Planowane jest prowadzenie zajęć  w Domu Kultury w Chwałowicach, w SP 36, w Fundacji Pge Energia Ciepła i Bushido w Rybniku.

 

Jako, że Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę gdy są czymś zainteresowane, proponuję zajęcia tematyczne – na początek takie :) :

-„Język angielski w świecie pędzla i nożyczek” – zajęcia plastyczne

– „Język angielski w świecie klocków Lego” – zabawy z klockami Lego

– „Język angielski dla małych miłośników motoryzacji” – zabawy z samochodzikami

-„Język angielski w świecie lalek” – zabawy z lalkami .

Nie znaczy to oczywiście, że np. na zajęciach „w świecie pędzla i nożyczek” Dzieci poznają tylko słownictwo związane z pracownia malarza :), ale język angielski przekazywany jest za pomocą tego, co dana grupa Dzieci lubi najbardziej, czyli malować, wyklejać, wycinać czy lepić z plasteliny.

Uczyć kolorów, liczb, nazw zawodów, przedmiotów, wszelkiego słownictwa można zarówno dobrze przy pomocy resorówek, klocków Lego jak i lalek. A jedno Dziecko uwielbia klocki, a inne woli lalki. Oferując zajęcia tematyczne, daję możliwość nauki przy naprawdę dobrej zabawie. :)